II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2024

26 lutego 2024

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 r.

1. Dzisiaj (25.02) podczas wszystkich Mszy Świętych rozpoczynamy parafialne rekolekcje Wielkopostne i rekolekcje szkolne dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych – program rekolekcji wyłożony jest w kartoniku przy biuletynie oraz zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Rekolekcje prowadzi ojciec Artur Piwowarczyk – Oblat OMI.
  1. Dzisiaj w dużym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1300 do 1500.
  1. Dzisiaj (25.02) jest zbiórka na potrzeby misji – Ad gentes. Pod chórem wystawione są puszki, gdzie można składać ofiary na ten cel.

4.    Msze Święte i nabożeństwa na Facebooku – budowa kościoła w Chwaszczynie:

dzisiaj (25.02) godz. 1030 – Msza Święta;

w przyszłą niedzielę (03.03) godz. 1030 – Msza Święta.

5.    Msze Święte i nabożeństwa w tym tygodniu odbywać się będą: poranne – w czwartek i w piątek – w małym kościele, natomiast pozostałe w dużym kościele.

6.    Jutro w poniedziałek (26.02) o godz. 1630 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie formacyjne Oazy Dzieci Bożych, a o godz. 1830 Oazy Nowej Drogi.

1. Jutro w poniedziałek (26.02) po wieczornej Mszy Świętej na plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej – zapraszamy.

8.    Biuro parafialne w tym tygodniu czynne rano od wtorku do soboty w godz. 800 – 830.

1. W tym tygodniu nie będzie spotkań dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Młodzież prosimy, o uczestniczenie w rekolekcjach o godz. 2000  – od poniedziałku (26.02) do środy (28.02).
  1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Pierwszy piątek miesiąca (01.03) spowiedź święta dla dzieci i młodzieży od godz. 1600. O godz. 1630 – Msza Święta pierwszo-piątkowa, a po niej droga krzyżowa dla dzieci. Pierwsza Sobota miesiąca (02.03) – jest to sobota wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej o godz. 700 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie różaniec wynagradzający za zniewagi i bluźnierstwa, którymi niewdzięczni ludzie stale ranią Niepokalane Serce Maryi oraz 15 minut medytacji nad tajemnicami różańca jako zadośćuczynienie – adoracja (w ciszy) do godz. 830.
  1.  Przed południem w Pierwszy Piątek miesiąca (01.03) kapłani od godz. 900 odwiedzą chorych z sakramentami świętymi. Stałych chorych nie potrzeba zgłaszać.
  1.  Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy wiernych na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 700 (w małym kościele); w tym tygodniu po Mszy Świętej o godz. 1630 dla dzieci, o godz. 1730 dla dorosłych z kazaniem pasyjnym podczas Mszy Świętej o godz. 1800 oraz o godz. 1930 dla młodzieży(w dużym kościele). Gorzkie Żale, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w niedzielę o godz. 1000. Dodatkowo Gorzkie Żale są śpiewane w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 700, 1200, 1500 i 1900.
  1. W sobotę (02.03) o godz. 930 w salce na plebani odbędzie się próba scholki.
  1.  W sobotę (02.03) o godz. 1100 w dużym kościele odbędzie się spotkanie dla chłopców, którzy chcieliby zostać nowymi ministrantami.
  1.  W kościołach wystawione są kosze, gdzie można przynosić słodycze w ramach jałmużny wielkopostnej.
  1.  W sobotę – 16 marca – nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd o godz. 900 sprzed plebani, a przewidywany powrót ok. godz. 2200. Koszt – 68 zł.  – jedzenie we własnym zakresie. Zapisy i płatność (płatność + PESEL) po każdej Mszy Świętej i w biurze parafialnym w godzinach jego urzędowania do 3 marca br.
  1.  Nasza parafia organizuje wyjazd: do Karlskrony w terminie od 22 do 24 kwietnia 2024 r. Informacje nt. wyjazdu wyłożone są w kartoniku przy biuletynie. Zapisy i płatność w biurze parafialnym w godzinach jego urzędowania do 10 marca br.

18.  Kontynuujemy pomoc dla Ukrainy – dary można przynosić przed garaż plebanii.

19.  Parafia Kielno organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową 15 marca br. plakat na ten temat wywieszony na tablicy w kruchcie kościoła.

20.  Na tablicy w kruchcie kościoła wywieszone są informacje wójta Gminy Szemud.

21.  Zachęcamy do nabywania biuletynu parafialnego, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu” o roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła.

22.  W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Andrzeja Lihs z ul. Górnej 3 z Karczemek – dawnego mieszkańca Chwaszczyna – przeżył lat 54 i śp. Jana Schlahs z ul. Izerskiej 2 z Gdyni – przeżył lat 69. Dobry Jezu…

» Archiwum | Pobierz jako PDF