XVIII Niedziela Zwykła

02.08.2020

3 sierpnia 2020

XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020 r.

1. Dzisiaj w niedzielę (02.08) przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto dzisiaj nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

2.     W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia wspominamy:

- 04.08 (wtorek) – Świętego Jana Marii Vianneya, prezbitera

- 06.08 (czwartek) – Przemienienie Pańskie;

- 08.08 (sobota) – Świętego Dominika, prezbitera.

3.     W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do godz. 1930; a w Pierwszy Piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi od godz. 1730 i udziału we Mszy Świętej wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Biuro parafialne w piątek (09.08) czynne popołudniu od godz. 1600 do godz. 1630.

1. Msze Święte w tygodniu odprawiamy wg stałego porządku o godz. 700 i 1800, a w sobotę wieczorem i w przyszłą niedzielę wszystkie Msze Święte będą odprawiane w dużym kościele. Msze Święte w niedzielę w miesiącach lipcu i sierpniu odprawiamy wg stałego porządku z przesunięciem Mszy Świętej z godz. 1900 na 2000.

6. W przyszłą niedzielę (09.08) będzie nasza comiesięczna kolekta specjalna, na prace prowadzone przy naszym dużym kościele.

1. W minioną niedzielę (26.07) gościliśmy w naszej parafii pieszą pielgrzymkę z Gdyni na Jasną Górę – 50 osób. Dziękujemy parafianom za ich powitanie, przyjęcie, a szczególnie osobom zaangażowanym z Chwaszczyna, którzy przygotowali poczęstunek przy kościele – wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać.

8. Nasza parafia organizuje wyjazd do Uniejowa w terminie od 10 do 12 sierpnia 2020 r. w cenie 560 zł. Program wyjazdu dostępny w zakrystii, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zapisy po każdej Mszy Świętej w zakrystii. Zapłatę za wyjazd należy uiścić w najbliższym tygodniu do środy włącznie (05.08) w czasie urzędowania biura parafialnego. W najbliższym czasie będzie zorganizowany jeszcze jeden wyjazd od 21 do 25 września do Kodnia nad Bugiem. Na wyjazd do Kodnia, też można się zapisywać – programu wyjazdu jeszcze nie ma. Powyższe wyjazdy mogą stać się formą spędzenia wakacyjnego czasu w gronie rodzinnym, rodziców z dziećmi.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” – w Gościu artykuł Powtórne zawarcie małżeństwa w Kościele wydaje się mocno podejrzane. Można zasadnie zapytać: czy istnieją rozwody kościelne, czy nie istnieją? Czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa? i biuletynu parafialnego

10. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

156 0.23587203025818