XX Niedziela Zwykła

14.08.2022

14 sierpnia 2022

XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022 r.

1.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na prace prowadzone przy naszym dużym kościele.

2.  W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia wspominamy:

- 17.08 (środa) – Świętego Jacka, prezbitera;

- 20.08 (sobota) – Świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła.

3.  Zachęcamy do uczestnictwa – przeżywania Mszy Świętej i nabożeństw na Facebooku (Budowa kościoła w Chwaszczynie):

–  dzisiaj (14.08) godz. 1030 – Msza Święta;

–  jutro (15.08) godz. 1030 – Msza Święta;

– w przyszłą niedzielę (21.08) godz. 1030 – Msza Święta.

4.  Msze Święte i nabożeństwa w tym tygodniu odbywać się będą: poranne – od  wtorku do soboty – w małym kościele, a pozostałe Msze Święte i nabożeństwa w dużym kościele.

5.  Msze Święte w niedzielę w lipcu i sierpniu odprawiamy wg stałego porządku z przesunięciem Mszy Świętej z godz.1900na godz. 2000.

6.  Jutro w poniedziałek – 15 sierpnia – obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte odprawiane będą według porządku niedzielnego, też o godz. 2000. Podczas Mszy Świętych zostaną poświęcone wianki i płody ziemi. W tym dniu członkowie Żywego Różańca mogą otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Żukowie odpust – suma odpustowa o godz. 1130; a o godz. 1400 na plaży przy Dworku Oleńka w Tuchomku odbędzie się kolejna edycja festynu rodzinnego „Pływanie na byle czym”.

7.  Biuro parafialne we wtorek (16.08) po południu nieczynne.

8.  W tym tygodniu w czwartek (18.08), po wieczornej Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny do godz. 2000 – w ciszy.

9.  Kontynuujemy pomoc dla Ukrainy – informacje podane są w biuletynie:  Parafialny Zespół Caritas kontynuuje zbiórkę artykułów dla mieszkańców Ukrainy. Do przyszłej niedzieli włącznie (15.08 – 21.08) prosimy o wsparcie dla mieszkańców Ukrainy. Dary można przynosić przed garaż plebanii. Uchodźcy z Ukrainy mieszkający na terenie Gminy Żukowo mogą zgłaszać się po potrzebne rzeczy do remizy OSP w Żukowie w poniedziałek, w środę i piątek w godzinach od 800 do 1200.

10. Chcemy podzielić się radosną wiadomością – ks. Tomasz Kosewski został mianowany proboszczem parafii św. Bernarda w Sopocie. Dziękujemy ks. Tomaszowi za pomoc w naszej parafii przez ostatnie lata i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowej posłudze.

11. Informujemy, że w parafii Szemud od 5 do 8 września 2022 r. odbędzie się  kurs przedślubny – początek spotkań o godz. 1900.

12. Zachęcamy do nabywania biuletynu parafialnegoi prasy katolickiej – nowych numerów: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” – w Gościu kolejna płyta z cyklu Biblia Audio.

13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

» Archiwum | Pobierz jako PDF