Wniebostąpienie Pańskie

24.05.2020

25 maja 2020

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – VII Niedziela Wielkanocna – 24.05.2020 r.

1.    W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia wspominamy:

- 26.05 (wtorek) – Świętego Filipa Nereusza, prezbitera;

- 29.05 (piątek) – Świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

2.    Trwamy w nowennie do Ducha Świętego przed dniem Pięćdziesiątnicy, czyli Zesłaniem Ducha Świętego. Nowenna odmawiana jest podczas wieczornego nabożeństwa majowego.

3.    Nabożeństwa majowe połączone są z różańcem. Odprawiamy je w dużym kościele codziennie o godz. 2030, jednocześnie transmitując je na profilu Facebooka. Wg dekretu Ks. Arcybiskupa nie może być nabożeństw majowych przy kaplicach, krzyżach i figurach. Litanię Loretańską do NMP odmawiamy również na zakończenie Mszy Świętych w dni powszednie, a w niedzielę na sumie.

4.    Msze Święte będą odprawiane w tygodniu – od poniedziałku (25.05.2020 r.) do soboty rana (30.05.2020 r.) w małym kościele. Zauważmy, że są dodane Msze Święte i zmiany godzin Mszy Świętych. W sobotę wieczorem i w przyszłą niedzielę również są dodane Msze Święte i zmiany godzin Mszy Świętych. Proszę obserwować stronę internetową z intencjami – zakładka „Intencje”, a na przyszłą niedzielę intencje podane są pod aktualnymi ogłoszeniami.

5.    W tym tygodniu nie ma żadnych spotkań duszpasterskich.

6.    We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszamy wszystkie mamy na nabożeństwo majowe połączone z różańcem o godz. 2030, podczas którego przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce oraz będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

7.    Spowiedź Wielkanocna będzie w naszej parafii w czwartek, 28 maja, w godz. od 800 do godz. 900 oraz od godz. 1900 do godz. 2000 w dużym kościele – będą księża do pomocy w spowiedzi świętej. Komunia Święta będzie udzielana o godz. 830, 900, 1930 i 2000. Prosimy, aby spowiadający się mieli ubrane rękawiczki i maski.  Przed konfesjonałami są wystawione środki dezynfekujące. Czas spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej kończy się 7 czerwca.

8.    W przyszła niedzielę, 31 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w wigilię Zesłania Ducha Świętego, tj. w sobotę, 30 maja, od godz. 2200 do 500 rano w dużym kościele. Program czuwania znajduje się w zeszłotygodniowym biuletynie parafialnym i na tablicy ogłoszeń.

9.    W przyszłą niedzielę (31.05) w dużym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1300 do 1500.

10.  W przyszłą niedzielę o godz. 1600 (31.05.2020 r.) przy ul. Oliwskiej 141 w Chwaszczynie odbędzie się poświęcenie krzyża.

11.  Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte wg ustalonych godzin z wyjątkiem wtorku (26.05) i środy (27.05). W tych dniach otwarte popołudniu od godz. 1845 do godz. 1915.

12.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedziela”, i „Gość Niedzielnego”, a w nim m.in.: Specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej i biuletynu parafialnego.

13.  Informujemy narzeczonych, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w następującym porządku: I część w sobotę – 06.06.2020 r. – w dużym kościele w godz. od 1230 do 1530 oraz II część w sobotę – 13.06.2020 r. – w godz. od 1400 do 1630. Zapisy w biurze parafialnym lub telefonicznie w godzinach urzędowania biura.

14.  Bardzo proszę czytać i śledzić naszą stronę parafialną i profil Facebooka „Budowa kościoła w Chwaszczynie”. Jeśli będą jakieś zmiany, będziemy parafian na bieżąco informować.

15.  Zachęcamy do uczestnictwa – przeżywania Mszy Świętej i nabożeństw na Facebooku: co niedziela Msza Święta o godz. 1030, a nabożeństwo różańcowe – majowe i inne modlitwy okresowe codziennie o godz. 2030. Zapraszamy!

16.  W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesława Zduńczyk z ul. Kielnieńskiej 165 z Gdańska – Osowej. Przeżył lat 92. Dobry Jezu…

1. Spowiedzi świętej słuchamy pół godziny przed każdą Mszą Świętą w obydwu kościołach. Przed konfesjonałami są wystawione środki dezynfekujące.
  1. Informujemy, że od niedzieli – 17.05.2020 r., weszło w życie rozporządzenie dotyczące nowej liczby osób przebywających w kościele i tak: w małym kościele w czasie Mszy Świętej czy nabożeństwie może być razem 30 osób – 24 osoby w kościele, a 6 osób na chórze; w dużym kościele w czasie Mszy Świętej czy nabożeństwie może być razem 85 osób – 65 osób w kościele, a 20 osób na chórze. Informuję, że w trakcie Mszy Świętej w niedzielę jest włączone nagłośnienie na zewnątrz w obydwu kościołach.
  1. Na tablicy ogłoszeń i na drzwiach kościołów umieszczona jest informacja o obowiązku noszenia maseczki podczas Mszy Świętej i innych nabożeństw oraz w jaki sposób stosując maseczkę przyjmować Komunię Świętą.
  1. Mały kościół jest otwarty w czasie Mszy Świętych, a tak tylko do szklanych drzwi.
  1. Skarbonki wielkopostne Caritas z naszą jałmużną dla ubogich można składać do koszów w kruchcie kościołów wtedy, kiedy one będą otwarte lub w późniejszym terminie.

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO  – 31.05.2020

700

++ Irena i dziadków  – mały kościół

++ Ferdynand Czarnecki oraz za jego rodziców i rodzeństwo – duży kościół