II Niedziela Wielkiego Postu

28.02.2021r.

28 lutego 2021

II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

1. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy Świętych rozpoczynamy parafialne rekolekcje Wielkopostne i rekolekcje dla dzieci z  rodzicami – rekolekcje poprowadzi ojciec Andrzej Korda – Oblat OMI – program rekolekcji wyłożony na stojaku pod chórem obok biuletynu oraz zamieszczony jest na stronie internetowej parafii.

2. Serdecznie witamy w naszej parafii diakona z VI roku naszego Seminarium Gdańskiego Daniela Trochowskiego. Życzymy Mu Bożego Błogosławieństwa i dobrego przygotowania do przyszłej pracy duszpasterskiej.

3. Dzisiaj w dużym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1300 do 1500.

4. Dzisiaj jest zbiórka ofiar na potrzeby misji – Ad gentes – w kruchcie kościoła, do puszki można składać ofiary na ten cel.

5. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy wiernych na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 700; o godz. 1630 dla dzieci, o godz. 1730 dla dorosłych z kazaniem pasyjnym podczas Mszy Świętej o godz. 1800 oraz o godz. 1930 dla młodzieży. Msze Święte i drogi krzyżowe w dużym kościele. Droga krzyżowa o godz. 1730 i Msza Święta o godz. 1800 – transmitowana na Facebooku. Gorzkie Żale, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w niedzielę o godz. 1000. Dodatkowo Gorzkie Żale są śpiewane przed Mszą Świętą o godz. 700, 1200, 1500 i 1900.

6. W tym tygodniu (01.03 – 06.03.2021) spotkań przygotowujących dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania – nie będzie! Rodzice z dziećmi i młodzieżą mogą uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych.

7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy czwartek miesiąca (04.03), po wieczornej Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i nowych powołań do godziny 1930. W pierwszy piątek miesiąca (05.03) spowiedź święta dla dzieci i młodzieży od godz. 1600. O godz. 1630 – droga krzyżowa, a  po niej Msza Święta pierwszopiątkowa (duży kościół). Pierwsza Sobota miesiąca (06.03) – jest to sobota wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej o godz. 700 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie różaniec wynagradzający za zniewagi i bluźnierstwa, którymi niewdzięczni ludzie stale ranią Niepokalane Serce Maryi oraz 15 minut medytacji nad tajemnicami różańca jako zadośćuczynienie – adoracja (w ciszy) do godz. 830.

8. Przed południem w Pierwszy Piątek miesiąca (05.03) kapłani od godz. 900 odwiedzą chorych z sakramentami świętymi. Wszystkich chorych pragnących przyjąć kapłana z sakramentami świętymi należy zgłosić telefonicznie (58 552 80 83) w godzinach urzędowania biura parafialnego lub po Mszy Świętej w zakrystii do środy (03.03) włącznie – takie są wskazania ks. biskupa administratora Archidiecezji Gdańskiej. Następne odwiedziny chorych odbędą się 31 marca w Wielką Środę.

9. W przyszłą niedzielę (07.03) kolekta będzie przeznaczona na rzecz Gdańskiego Seminarium Duchownego.

10. Parafialny Zespół Caritas zachęca do wzięcia udziału w akcji „Parafialna Tutka Wielkanocna”. W zakrystii po każdej Mszy Świętej  można pobrać  papierowe torby, które darczyńcy mogą wypełnić produktami żywnościowymi i przekazać do biura  parafialnego do Wielkiego Poniedziałku – 29 marca br.

11. Wychodząc z kościoła można zabrać skarbonki „Caritas”.

12. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa w małym kościele, a w dużym kościele przy ambonce, wystawiony jest kosz, gdzie można przynosić słodycze w ramach jałmużny wielkopostnej.

13. Od niedzieli 14 marca będzie można nabyć kartki Wielkanocne, wykonane przez Dzieci z Kółka Misyjnego, Oazy Dzieci Bożych oraz wolontariuszy. Dochód z kartek – cegiełek przeznaczony zostanie dla Domowego Hospicjum Caritas im. Św. Józefa w Sopocie. Kartki będą wystawione pod chórem na stoliku.

14. Msze Święte i nabożeństwa w tym tygodniu odbywać się będą: poranne – w czwartek – w małym kościele, a pozostałe Msze Święte i nabożeństwa w dużym kościele.

15. Zachęcamy do uczestnictwa – przeżywania Mszy Świętej i nabożeństw na Facebooku (Budowa kościoła w Chwaszczynie): w niedzielę o godz. 1000 – Gorzkie Żale i o godz. 1030 – Msza Święta, a w tygodniu w poniedziałek i wtorek transmisja od godz. 1800 – Msza Święta (rekolekcje), w środę transmisja od godz. 1730 – różaniec i Msza Święta (rekolekcje) oraz w piątek od godz. 1730 – droga krzyżowa i Msza Święta; w inne dni tygodnia transmisja czyli czwartek i sobota o godz. 2030 – różaniec w intencji ustania pandemii oraz w intencji Ojczyzny – na który również zapraszamy wiernych do kościoła.

16. Informujemy narzeczonych, że kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii         w dniach 08.03 – 11.03.2021 r. Spotkania będą odbywały się w dużym kościele – początek spotkań o godz. 1900.

17. Zachęcamy do nabywania biuletynu parafialnego i prasy katolickiej – nowych numerów: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” – w Gościu: druga część rekolekcji wielkopostnych z księdzem Franciszkiem Blachnickim.

18.  W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Tadeusza Czeremańskiego z ul. Leśnej 45 z Chwaszczyna – przeżył lat 85, śp. Lutosławy Olszewskiej z ul. Słowackiego 23 z Chwaszczyna – przeżyła lat 87, śp. Waleska Krewin z ul. Szafirowej 6 z Chwaszczyna – przeżyła lat 100, śp. Stefana Skwarskiego z ul. Norwida 12 z Chwaszczyna – przeżył lat 73, śp. Mariana Jakubowskiego z ul. Ceynowy 7 z Chwaszczyna – przeżył lat 78, a jutro w poniedziałek (01.03) o godz. 1200 odbędzie się pogrzeb śp. Czesława Chmary z ul. Wybickiego 11 z Chwaszczyna – przeżył lat 95, dzisiaj w niedzielę o godz. 1800  w dużym kościele różaniec za zmarłego Czesława. Dobry Jezu …

» Archiwum | Pobierz jako PDF