Domowy Kościół

Co to jest Domowy Kościół?

To ruch świeckich dla małżeństw, inspirowany duchowością ks. Franciszka Blachnickiegto. Stanowi gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie.

Po co jest Domowy Kościół?

Domowy Kościół to zaproszenie do rozwoju małżeństwa. Ułatwia małżonkom otwarcie się na siebie i innych, pomaga we wzajemnym zrozumieniu się. Pozwala na uzmysłowienie sobie, czym naprawdę jest miłość małżeńska, jak można i trzeba ją przeżywać, jak pokonywać codzienne trudności i pokusy, by żyjąc w małżeństwie osiągnąć świętość.

Jaki jest cel Domowego Kościoła?

• dążenie do życia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem;
  • budowanie prawdziwej jedności małżeńskiej,
  • wychowanie dzieci w duchu chrześcijańskim,

Kręgi

W Domowym Kościele małżeństwa łączą się w grupy nazywane kręgami (w skład kręgu wchodzi 4-7 małżeństw) spotykających się raz na miesiąc, by modlić się, dzielić się ze sobą doświadczeniami wiary i pomagać wzajemnie we wszystkich problemach małżeńskich i rodzinnych.

W naszej parafii.

W 1986 r. zawiązał się Ruch Światło - Życie Domowy Kościół skupiający rodziny w jednym, a od 1992 r. w dwóch kręgach.

Spotkania formacyjno - modlitewne oraz rekolekcje, w których uczestniczą rodziny pomagają im tak żyć, aby być bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem. To zaś stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Kilka rodzin w parafii chwaszczyńskiej znalazła w tym ruchu miejsce dla siebie, aktywnie uczestnicząc też w życiu parafii.