Akt wmurowania kamienia węgielnego

Akt wmurowania kamienia węgielnego nowego kościoła w Chwaszczynie w parafii św. Szymona i Judy Tadeusza

Na większą chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego
i na duchowy pożytek wiernego ludu Bożego w Chwaszczynie

Działo się to w miejscowości Chwaszczyno w Parafii świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza A.D. 2012, gdy Najwyższym Pasterzem Kościoła był Benedykt XVI; Metropolitą Gdańskim Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź; a biskupem pomocniczym bp Ryszard Kasyna.

Dziekanem dekanatu Kielno był ks. kanonik Franciszek Rompa, proboszczem parafii w Chwaszczynie ks. Piotr Gruba, wikariuszam ks. Mateusz Koszałka, proboszczem seniorem ks. Czesław Jakusz-Gostomski.

W dniu 11 sierpnia 2012 r. wmurowano kamień węgielny pod budujący się kościół, który nosił będzie wezwanie świętych Szymona i Judy Tadeusza.

Ceremonii poświęcenia i wmurowania kamienia na wieczną rzeczy pamiątkę dokonał J.E. Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, przy udziale licznie zgromadzonych kapłanów dekanatu Kielno i innych parafii oraz licznie zgromadzonych wiernych Parafii Chwaszczyno a także gości.

Projekt kościoła wykonał architekt dr Jerzy Kaczorowski, natomiast inspektorem budowy był Marek Skolimowski, kierownikiem budowy Wojciech Szuchnicki, a wykonawcą zakład budowlany Zygmunt Formela.

Kościół powstaje dzięki ofiarom mieszkańców parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie oraz ludzi o wielkim sercu otwartym na sprawy Boże. Radę ekonomiczną budowy Kościoła stanowią: Paweł Bach, Gerard Barasowski, Franciszek Bergański, Tadeusz Bork, Mariusz Dybowski, Piotr Fikus, Wojciech Formella, Kazimierz Freiberg, Stanisław Groth, Antoni Haase, Jan Hermann, Zygmunt Hewelt, Józef Hoppa, Krzysztof Jankowski, Andrzej Jaworski, Agnieszka Jażdżewska, Tadeusz Jażdżewski, Leszek Kalkowski, Mieczysław Kazimierczak, Piotr Kowalczyk, Michał Kowalczyk, Paweł Kowalczyk, Śp. Stanisław Kreft, Zbigniew Lidzbarski, Zbigniew Lipiński, Kazimierz Miąskowski, Marian Mielewczyk, Tadeusz Nadolski, Mirosław Nowak, Marek Papierski, Wiesław Pisarski, Piotr Pospieszny, Stanisław Pospieszny, Marek Rodak, Leopold Rzeszewicz, Ludwik Secke, Eugeniusz Stefanowski, Roman Walder, Stanisław Wendt, Józef Wiśniewski, Eugeniusz Wojewski.

Miłość Boga Ojca, Łaska Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Dar Jedności w Duchu Świętym niech zstąpi wraz z błogosławieństwem Boga Wszechmogącego na wszystkich, którzy w duchu wiary nadziei i miłości, czci dla świętych Szymona i Judy Tadeusza w budowaniu tej Świątyni mieli, mają i będą mieć swoja cząstkę. Amen.

Chwaszczyno, R.P. 2012.