24 października 2022

23.10.2022 rok

Rok X nr 573

Ruch Szensztacki – cz. 2

Matka Boża Szensztacka, Trzyktoć Przedziwna zwana jest również Matką Bożą Wędrującą.

10 września 1950 roku siostra M. Gobbo przekazała Janowi Pozzobonowi jeden z obrazów Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z prośbą, by zanosił go do rodzin, osób samotnych, chorych i odmawiał z nimi różaniec. Jan Pozzabon pielgrzymował z obrazem 35 lat, odwiedzając rodziny, szpitale, szkoły, więzienia oraz parafie. Przebył on pieszo 140 tys. kilometrów dźwigając obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Od roku 1959 rozpoczęła się oryginalna forma peregrynacji obrazu, umieszczonego odtąd w małych kapliczkach o jednakowym kształcie, które nawiązywały do sanktuarium szensztackiego.

Obecnie Matka Boża z Szensztat w pielgrzymujących kapliczkach odwiedza, w każdym miesiącu około 5 milionów domów na różnych kontynentach. Ta forma peregrynacji  obejmuje swym zasięgiem wiele pojedynczych osób oraz całe rodziny, które utworzyły stałe kręgi, systematycznie nawiedzane przez obraz Matki Bożej z sanktuarium szensztackiego.

Poszczególne wspólnoty nie są od siebie zależne, posiadają pełną samodzielność w kształtowaniu swego życia. Tym co je łączy jest przymierze miłości z Trzykroć Przedziwną Matką.

W naszej parafii pierwszy krąg powstał w 2015 roku, obecnie zawiązało się już 5 kręgów i tworzy się krąg szusty. Matka Boża cyklicznie gości w domach członków kręgu przez trzy kolejne (te same) dni każdego miesiąca. Obdarza te osoby i rodziny łaskami charakterystycznymi dla sanktuarium szansztackiego. Matka Boża wzmacnia naszą więź ze Sobą, a tym samym z Jezusem Chrystusem.

Osoby chętne do wstąpienia do Ruchu Szensztackiego serdecznie zapraszamy.

Kontakt: p. Barbara, tel. 693 626 728

Członek Ruchu Szensztackiego

Sprostowanie – w zeszłym biuletynie było „prosanktuarium” – powinno być „prasanktuarium”