20 czerwca 2022

19.06.2022 rok

ORĘDZIE Z FATIMY – trzecie objawienie Anioła

Jesień 1916

Na początku października Łucja, Franciszek i Hiacynta zobaczyli po raz trzeci Anioła Portugalii. Tym razem Anioł trzymał w ręku kielich, a nad nim Hostię. Z Hostii sączyła się prawdziwa krew, która kroplami skapywała wprost do kielicha. To wszystko trwało tylko przez chwilę. Potem Młodzieniec puścił kielich i Hostię, które same nieruchomo utrzymywały się w powietrzu. Sam zaś składając ręce, padł na kolana i pochylił się czołem ku ziemi adorując Najświętszy Sakrament. Skinął na dzieci, by uczyniły to samo. Po czym wspólnie odmówili trzykrotnie modlitwę:

Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duch Święty! Uwielbiam Cię ze czcią najgłębszą. Ofiaruję Ci przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Pana naszego Jezusa Chrystusa, obecnego na wszystkich ołtarzach świata, na przebłaganie za zniewagi, świętokradztwa i zaniedbania, które Go obrażają. Przez niezmierzone zasługi Jego Przenajświętszego Serca i za przyczyną Niepokalanego Serca Maryi błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników. Amen”.

Anioł wstał wziął Hostię i mówiąc słowa: „Przyjmijcie Ciało i Krew Jezusa Chrystusa, okropnie znieważanego przez niewdzięcznych ludzi. Wynagradzajcie ich grzechy i pocieszajcie waszego Boga”,  podał ją do ust Łucji, po czym sięgnął po kielich i przyłożył do ust Franciszkowi i Hiacyncie aby wypili. Gdy dzieci przyjęły Komunię Święta Anioł ponownie upadł na kolana i odmówił kilka razy powyższą modlitwę.

Trudno było Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie opisać co działo się wówczas w ich młodych duszyczkach…cdn.

Opracował: ks. Piotr