5 czerwca 2022

NIEDZIELA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

05.06.2022 rok

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

ORĘDZIE Z FATIMY – kolejne objawienie Anioła

Lato 1916

Drugie widzenie Anioła w Loca do Cabeço z  Łucją, Hiacyntą i Franciszkiem miało miejsce latem 1916 r.

Było to w pełni lata 1916 roku. Słońce paliło niemiłosiernie. Łucja dos Santos, Franciszek i Hiacynta Marto bawili się w ogrodzie, przy studni, na ziemi należącej do rodziców Łucji. Nagle zjawił się wśród nich ten sam Anioł co kilka miesięcy temu. I rzekł do nich te słowaCo robicie? Módlcie się! Módlcie się wiele! Najświętsze Serce Jezusa i Maryi mają względem was zamiary pełne miłosierdzia. Ofiarujcie zawsze Bogu Najwyższemu wasze modlitwy i ofiary”. Dzieci nie bardzo wiedziały co znaczy ofiarować Sercu Jezusa i Maryi swoje ofiary. Jak to czynić? Najśmielsza z nich Łucja spytała więc w jaki sposób mają pełnić ofiary? Anioł spojrzał na nich pełen miłości i powiedział:

Ze wszystkiego, co tylko możecie, czyńcie ofiarę Zbawicielowi w intencji zadośćuczynienia za grzechy, którymi jest On obrażany oraz za nawrócenie grzeszników. W ten sposób zapewnicie pokój waszej Ojczyźnie. Ja jestem jej Aniołem Stróżem, Aniołem Portugalii. Przede wszystkim przyjmijcie i znoście cierpienia, które wam Bóg dopuszcza”.

Dzieci nie rozumiały od razu tych słów, po zniknięciu anioła zaczęły powtarzać i analizować Jego słowa i wówczas otrzymały dar zrozumienia. Powoli ich dusze dojrzewały do słów wypowiedzianych przez Anioła. Odtąd dzieci cierpliwie znosiły swoje codzienne przykrości, sumiennie przykładały się do swoich codziennych obowiązków  i modliły się gorliwie modlitwą, która nauczył ich Anioł  oraz zadawały sobie drobne umartwienia – a wszystko za zatwardziałych grzeszników…cdn.

Opracował: ks. Piotr

160 0.10699081420898