Ogłoszenia parafialne
XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021 r.
- Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na prace prowadzone przy naszym dużym kościele.
- W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia wspominamy:
- 12.07 (poniedziałek) – Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
- 13.07 (wtorek) – Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
- 15.07 (czwartek) – Świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
- 16.07 (piątek) – NMP z Góry Karmel.
- Dzisiaj po każdej Mszy Świętej można na stoliku pod chórem zapisać się na pieszą pielgrzymkę do Sianowa, która odbędzie się w dniach 17 – 18 lipca. Jest potrzebny numer PESEL do ubezpieczenia. Koszt uczestnictwa to 15 zł. Warunkiem koniecznym przystąpienia do pielgrzymki jest także przedłożenie organizatorom (najpóźniej przed Mszą Świętą o godz. 700 w sobotę 17 lipca) oświadczenia o braku kontaktu z osobą chorą na COVID-19 i przebywającą w ostatnich 10 dniach zagranicą. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce. Informacje nt. pielgrzymki są zamieszczone w biuletynie. Jest też możliwość powrotu z Sianowa autobusem w sobotę, a w niedzielę pojechania na Mszę Świętą odpustową i powrotu z Mszy Świętej lub dołączenia do pielgrzymowania w drodze powrotnej.
- Zachęcamy do uczestnictwa – przeżywania Mszy Świętej i nabożeństw na Facebooku (Budowa kościoła w Chwaszczynie):
– dzisiaj (11.07) od godz. 1030 – Msza Święta;
– i w przyszłą niedzielę (18.07) od godz. 1030 – Msza Święta.
- Msze Święte i nabożeństwa w tym tygodniu odbywać się będą: poranne – od poniedziałku do piątku – w małym kościele, a pozostałe Msze Święte i nabożeństwa w dużym kościele. Msze Święte w niedzielę w lipcu i sierpniu odprawiamy wg stałego porządku z przesunięciem Mszy Świętej z godz. 1900 na godz. 2000.
- We wtorek – 13 lipca – przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec o godz. 1930, o godz. 2000 Msza Święta w dużym kościele, a po niej procesja z figurą wokół dużego kościoła.
- W sobotę (17.07) wyruszamy w kolejną, szesnastą Pieszą Pielgrzymkę do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub. Spotykamy się w dużym kościele na Mszy Świętej o godz. 700, po której nastąpi przerwa organizacyjna i wymarsz.
- W przyszły czwartek – 22 lipca – będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową z racji święta Świętej Marii Magdaleny. Suma odpustowa o godz. 1800 – w dużym kościele, której będzie przewodniczył ks. prałat Jacek Nawrot. Msze Święte w dzień odpustu o godz. 700, 900, 1630, 1800 - suma i 2030 – w dużym kościele. Po sumie procesja eucharystyczna wokół dużego kościoła. Proszę o przygotowanie feretronów, chorągwi i baldachimu.
9. W biuletynie parafialnym zamieszczono informację Gminy Żukowo nt. Narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań: 1 kwietnia w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. 4 maja do pracy przystępują rachmistrzowie, którzy będą dzwonić do mieszkańców. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.
- Zachęcamy do nabywania biuletynu parafialnegoi prasy katolickiej – nowych numerów: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
- W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.
- Jutro w poniedziałek (12.07) o godz. 1300 odbędzie się pogrzeb śp. Urszuli Rudnik z ul. Kacze Buki 2 z Gdyni. Przeżyła 77 lat. Dobry Jezu…
Pobierz jako PDF