Ślub

Podstawowe informacje
Formalności związane ze ślubem należy rozpocząć około pół roku przed planowanym terminem - ustala się termin ślubu i potrzebne dokumenty.

Narzeczeni zobowiązani są także rozpocząć:

• kurs przedmałżeński
  • spotkania z doradcą życia rodzinnego

Jeżeli żadne z narzeczonych nie mieszka na terenie naszej parafii należy dostarczyć pozwolenie na ślub w innej parafii.

Protokół przedmałżeński
W wyznaczonym terminie narzeczeni stawiają się do biura parafialnego z następującymi dokumentami:

• dowody osobiste;
  • aktualne metryki chrztu świętego (nie starsze niż trzy miesiące) + informację o bierzmowaniu;
  • świadectwo maturalne, na którym znajduje się informacja o ocenie z religii
  • dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego (wystawione w terminie krótszym niż trzy miesiące przed ślubem)

Pozostałe informacje
Świadkiem ślubu musi być osoba pełnoletnia.
Wszelkie dodatkowe rzeczy, związane np. z oprawą muzyczną, dekoracją Kościoła, robieniem zdjęć, filmowaniem itp. należy wcześniej uzgodnić z księdzem.