18 marca 2013

WYZNANIE WIARY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

JEZUS WSTĄPIŁ DO NIEBA,

SIEDZI PO PRAWICY BOGA, OJCA WSZECHMOGĄCEGO

Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga”. Mk 16,19

Ciało Jezusa Chrystusa zostało uwielbione od chwili Jego zmartwychwstania, co potwierdzają nadprzyrodzone właściwości, które posiada już na stałe np.: „... Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go, lecz on zniknął im z oczu” (Łk 24,31), „A po ośmiu dniach … Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam»” (J 20,26).

Jednak przez te czterdzieści dni Pan Jezus jadł i pił ze swoimi uczniami (por. Dz 10,41) oraz pouczał ich o królestwie (por. Dz 1,3), co potwierdza, że Jego chwała pozostawała jeszcze zakryta pod postacią zwyczajnego człowieka (por. Mk 16,12; Łk 24,15).

Zakończeniem ostatniego ukazania się Pana Jezusa jest nieodwracalne wejście Jego człowieczeństwa do chwały Bożej, symbolizowanej przez obłok (por. Dz 1,9) i niebo (por. Łk 24,51), gdzie zasiada odtąd po prawicy Boga (por. Mk 16,19). Ale w wyjątkowy sposób ukaże się jeszcze Pawłowi „jako poronionemu płodowi” (1 Kor 15,8) ustanawiając go Apostołem.

Ukryty charakter chwały Zmartwychwstałego przejawia się w tym czasie w Jego tajemniczych słowach skierowanych do Marii Magdaleny: „Jeszcze … nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: «Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego» (J 20, 17)

Widzimy tu różnicę między ukazywaniem się chwały Chrystusa Zmartwychwstałego i chwałą Chrystusa wywyższonego po prawicy Ojca.

Wniebowstąpienie jest przejściem z jednej chwały do drugiej.

Czym jest zasiadanie po prawicy Ojca? „Przez prawicę Ojca rozumiemy chwałę i cześć Bóstwa, gdzie Ten, który istniał jako Syn Boży przed wszystkimi wiekami, jako Bóg i współistotny Ojcu, zasiadł cieleśnie po Wcieleniu i uwielbieniu Jego ciała” (św. Jan Damasceński, De fide orthodoxa, IV, 2,2: PG 94, 1104D).

Zasiadanie po prawicy Ojca jest zapoczątkowaniem Królestwa Mesjasza, zapowiadanym przez wizje proroków: „Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie” (Dn 7, 14)

Świadkami tego Królestwa stali się Apostołowie. Jesteśmy nimi również my, wyznawcy Jezusa Chrystusa i Jego Królestwa.

Chrystus otworzył nam wszystkim dostęp do „domu Ojca”. „Jako nasza Głowa wyprzedził nas do niebieskiej Ojczyzny, aby umocnić naszą nadzieję, że jako członki Mistycznego Ciała, również tam wejdziemy” (Mszał Rzymski, Prefacja o Wniebowstąpieniu).

(na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego)

Hiszpania, 30 czerwca – 10 lipca 2013r.

1 Dzień, 30 czerwca
21.00 wyjazd z Chwaszczyna, przejazd nocny do Francji

2 dzień, 1lipca
Przyjazd na południe Francji, obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień, 2 lipca
Śniadanie, przejazd do Lourdes, po południu przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w procesji światła w sanktuarium Maryjnym, nocleg

4 Dzień, 3 lipca
Śniadanie, zwiedzanie Lourdes, Msza Święta w Grocie objawień, odwiedzenie miejsc związanych z życiem Św. Bernadety Soubirous, po południu przejazd do Como Ruga ( 60 km. Na południe od Barcelony ), zakwaterowanie na Campingu z basenem koło plaży, obiadokolacja, nocleg

5 Dzień, 4 lipca
Śniadanie, plaża, zwiedzanie okolicy, obiadokolacja, nocleg .

6 Dzień, 5 lipca
Śniadanie, odpoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg

7 Dzień, 6 lipca
Śniadanie, zwiedzanie Barcelony – Stadion FC Camp Nou, Sagrada Famiglia, Park Guell, Rambla, koncert grających fontann – powrót na camping, obiadokolacja, nocleg

8 Dzień, 7 lipca
Śniadanie, przejazd do Montserrat zwiedzanie sanktuarium, powrót na camping, uroczysta kolacja z muzyką i tańcami flamenco, nocleg

9 Dzień, 8 lipca
Śniadanie, odpoczynek na plaży, obiadokolacja, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Francji

10 Dzień, 9 lipca
Rano przyjazd do Chamonix pod Mont Blanc, śniadanie, zwiedzanie miejscowości, spacer pod lodowiec, możliwość wjazdu najwyżej położoną kolejką w Europie (40€) na Aiguille du Midi ( 3842 m.). Późnym południem obiadokolacja, wyjazd przez Szwajcarię i Niemcy do Polski .

11 Dzień, 10 lipca
Śniadanie w Polsce, po południu przyjazd do Gdańska, zakończenie wycieczki

Cena: 1900 zł

Cena zawiera :
- Przejazd autokarem - Opiekę pilota - 7 noclegów - 9 obiadokolacji - 9 śniadań - Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 35 € - nie wliczając kolejki górskiej w Chamonix), wyżywienia pierwszego i drugiego dnia wyjazdu. Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja drugiego dnia wyjazdu czyli 1 lipca we Francji

CAŁOŚĆ OFERTY PRZYGOOTOWAŁO BIURO TURYSTYCZNE „PAWEŁ” Z GDAŃSKA.