2 czerwca 2024

02.06.2024 rok

Rok XII nr 657

Powołanie – zadanie

Wraz z darem życia otrzymaliśmy powołanie – zadanie, czy to do życia świeckiego czy kapłańskiego/zakonnego. Wraz z nim otrzymaliśmy dary, które mają nam pomóc w kroczeniu drogą naszego życia.

Żadne powołanie – zadanie nie jest łatwe ale może dawać wiele radości i satysfakcję. Dlatego też każdego dnia powinniśmy prosić Pana Boga, aby wspierał nas i prowadził tak, abyśmy nigdy nie zgubili drogi prowadzącej nas do Ojca Niebieskiego.

Zadaniem małżonków jest trwanie przy sobie i dzieciach. To powinno być naszym „priorytetem życiowym”, aż do tego stopnia, że gdyby współmałżonek nas potrzebował bądź nasze dzieci (choć tylko naszej obecności) to mamy obowiązek postawić ich na pierwszym miejscu. Tego właśnie Pan Bóg od nas oczekuje.

Niektórzy powiedzą, że przecież Pan Bóg jest najważniejszy. I mają rację. Ale gdyby Bóg chciał abyśmy więcej czasu poświęcali Mu niż współmałżonkowi czy dzieciom, nie powoływał by nas do życia w małżeństwie – rodzinie lecz do życia kapłańskiego, czy zakonnego. Zadaniem małżonków jest wspierać się nawzajem i kroczyć przy sobie każdego dnia zapraszając do swojego życia Pana Boga. A On jest i wspiera nas, ale to współmałżonkiem i dziećmi powinniśmy się zajmować. Stwórca nie potrzebuje naszej troski, naszej pomocy, naszej obecności (bo On zawsze jest przy nas) ale potrzebują jej Ci, których nam powierzył. Prośmy więc Ducha Świętego aby nas prowadził drogą zadania, a On to uczyni, jeśli mu na to pozwolimy.

Blanka