14 października 2023

15.10.2023 rok

Rok XI nr 624

Świadectwa naszej wiary

Pielgrzymująca Matka przyszła we właściwym czasie

Maryja przyszła do mojego domu , kiedy żyłam sprawami mojej siostry. Siostra przez pięć lat trwała w niesakramentalnym związku z mężczyzną. Nie był to zły człowiek, ale zawsze w ich domu była kłótnia, kłócili się o wszystko, o rodziców, pieniądze, a raczej ich brak, w końcu o brak dziecka. Czułam, że nie mogę tego zostawić, było to w moim sercu. Gdy Maryja pierwszy raz zapukała do moich drzwi, pomyślałam, znowu kolejny obraz, znowu kolejne praktyki religijne, ale Ona tak, jak cichutko przyszła, tak cichutko sobie stała, co miesiąc na półce i o nic nie prosiła. Po pewnym czasie spojrzałam Jej w oczy i poprosiłam o łaskę dla mojej siostry: o wyjście z tego toksycznego związku. Zabierałam Ją do niej.

Moja siostra rozstała się z tamtym mężczyzną i w ciągu pół roku poznała Krzysztofa. Człowieka spokojnego, uczciwego i wierzącego. Nie było żadnych fajerwerków, ale w Święto Bożego Miłosierdzia odbył się ich ślub, zawarli sakrament małżeństwa.

Dziękuję Maryi z całego serca, że nie ominęła mojego domu, że przyszła we właściwym czasie, tak spokojnie i wszystko poukładała. Powierzam Tobie Mateńko całą moją rodzinę, Ty wszystko wiesz.

Małgorzata

z Pielgrzymująca Matka nr 2(47)2023