31 października 2022

30.10.2022 rok

Rok X nr 574

Diecezjalny zjazd członków Żywego Różańca

W dniu 15 października br. odbyło się diecezjalne spotkanie Żywego Różańca, w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku. Spotkanie poprowadził ks. moderator Piotr Dobek, który opowiedział o objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Przypomniał o tym, jaką wielka siłę ma odmawianie, przez ludzi, codziennie modlitwy różańcowej. Za pomocą tej modlitwy możemy ubłagać wiele łask dla siebie, dla bliskich, dla narodu i dla świata.

W dzisiejszych trudnych czasach, kiedy wiara słabnie, ludzie odchodzą od Kościoła, dzieci wypisywane są z lekcji religii, brak jest autorytetów, Żywy Różaniec ma ogromną rolę do spełnienia. Powinien uczyć modlitwy młode pokolenie (dzieci, wnuki), umacniać wiarę w rodzinach, pamiętać i uczyć pamięci o zmarłych. Ks. Piotr wspomniał też, że obowiązkiem, członków Żywego Różańca, jest modlić się za osoby zmarłe z naszych róż i za zmarłych kapłanów.

Po konferencji wszyscy obecni odmówili wspólnie różaniec. Spotkanie zakończyło się Mszą Świętą i agapą (wspólnym poczęstunkiem).

Członkini Żywego Różańca p. Teresa