1 sierpnia 2022

XVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA

31.07.2022 rok

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

Objawienie Matki Bożej - Cud słońca.

Cova da Iria, 13 października 1917 r.

Tego dnia Piękna Pani przybyła jak zawsze ok godz.1200.

Łucja zadała jej pytanie „Kim jesteś i czego ode mnie żądasz, Pani?” W odpowiedzi usłyszała:

Jestem Najświętszą Panną Różańcową. Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła swe życie. Nie obrażajcie więcej Boga, bo już i tak został bardzo obrażony. Nie przestawajcie odmawiać różańca. Wojna zbliża się ku końcowi i żołnierze wkrótce powrócą do domów. Pragnę, aby na tym miejscu zbudowano kaplicę.

W tym dniu wszyscy zgromadzeni ujrzeli cud. Słońce na niebie zaczęło wirować z niesamowita prędkością, nadając zupełnie innego blasku światu. Po czym zatrzymało się i znowu zaczęło wirować, jeszcze piękniej oświetlając ziemię wszelkimi barwami. Nagle słońce oderwało się od niebieskiego sklepienia i leciało całym pędem ku ziemi. Rozległ się niesamowity krzyk dziesiątek tysięcy ludzi tam zgromadzonych. Wtedy słońce w swym biegu stanęło i świat przybrał zwyczajny wygląd. Zjawisko to trwało ok. 10 minut.

Łucja wspomina jeszcze:

Kiedy Nasza Pani zniknęła w nieskończonej odległości firmamentu, zobaczyliśmy po stronie słońca św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus. Obaj mieli na sobie jasno – czerwone szaty. Potem ujrzałam, jak Dzieciątko Jezus błogosławi lud. Następnie ukazała się Matka Boża jako Matka Bolesna, ale bez miecza przeszywającego serce. Zdaje mi się, że to była Najświętsza Panienka z góry Karmel… cdn.

Opracował: ks. Piotr

160 0.095571994781494