26 lipca 2022

XVII NIEDZIELA  ZWYKŁA

24.07.2022 rok

Objawienie Matki Bożej  w sierpniu i wrześniu

Valinhos, 19 sierpnia 1917 r.

13 sierpnia 1917 do doliny Cova da Iria, na miejsce spotkania przybyły tłumy ludzi (ok. 20 tys. osób). Niestety trójka młodych wizjonerów nie dotarła, została ona bowiem aresztowana i osadzona w więzieniu w Ouram, gdzie była przesłuchiwana i zastraszana. Zgromadzeni zaś  ludzie, w dolinie Iria, około południa zobaczyli grzmot, błysk i mały obłok. Byli przekonani, że Madonna przyszła mimo, iż żadne z dzieci nie dotarło na miejsce umówionego spotkania. Jednak żadna ludzka siła Bożych planów nie zmieni. Matka Boża objawiła się dzieciom już w niedzielę 19 sierpnia 1917 roku. Panienka rozpoczęła rozmowę z pastuszkami od pytania o zajścia jakie miały miejsce ze strasznym starostą (przesłuchanie), po czym  zachęcała dzieci do modlitwy:

Chcę, abyście nadal przychodzili do Cova da Iria trzynastego dnia miesiąca i codziennie odmawiali różaniec. W ostatnim miesiącu uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli”.

„Módlcie się, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, nie mają bowiem nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił”.

Orędzie Matki Bożej w  Cova da Iria, 13 września 1917 r.

„Odmawiajcie w dalszym ciągu różaniec, aby uprosić zakończenie wojny. W październiku przybędzie Pan Nasz, Matka Boża Bolesna i z Góry Karmel. Ukaże się św. Józef z Dzieciątkiem, aby pobłogosławić świat. Bóg jest zadowolony z waszych ofiar. Nie chcę jednak, abyście w łóżku nosiły na sobie sznur pokutny. Noście go tylko w ciągu dnia”… cdn.

Opracował: ks. Piotr