10 lipca 2022

XV NIEDZIELA  ZWYKŁA

10.07.2022 rok

ORĘDZIE MATKI BOŻEJtrzecie objawienie

Cova da Iria, 13 lipca 1917 r.

Wieść o mającym nastąpić w tym dniu wydarzeniu rozeszła się błyskawicznie. Przed południem zebrało się w dolinie Iria ok. 4 tysięcy ludzi. 13 lipca 1917 r. Piękna Pani pokazała się po raz trzeci Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Łucja spytała po raz kolejny skąd przychodzi i kim jest?, oraz poprosiła o cud aby wszyscy mogli im uwierzyć. W odpowiedzi usłyszała:

„Przychodźcie tutaj 13- tego dnia każdego miesiąca, a w październiku powiem wam kim jestem i czego chcę od was. Wtedy też uczynię wielki cud, aby inni mogli wam wierzyć”. Następnie rzekła: „Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: <O Jezu, czynię to z miłości do Ciebie, za nawrócenie grzeszników i jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi>”.

Tego dnia Pani powierzyła dzieciom pewne tajemnice, o których nie można im było mówić. Nikt poza nimi nie widział i nie słyszał niczego. Wszyscy zgromadzeni mówili, że podczas trwania tej rozmowy dzieci i miejsce zjawienia się Pani zasnuwał mały biały obłok. Dopiero na 25 – lecie wydarzeń w Fatimie władze kościelne postanowiły odkryć pewną ich część. Żyła wtedy jeszcze jedynie Łucja, będąca siostrą zakonną ukrytą w jednym z klasztorów. Oto fragment tego co sama napisała w tej sprawie:

„Tajemnica trzeciego ukazania obejmuje trzy różne części, z których wolno mi wyjawić tylko dwie… Ujrzałam jakieś wielkie może ognia. W morzu tym byli czarni diabli oraz dusze w ludzkich postaciach…Spoglądaliśmy w górę ku Najświętszej Pannie szukając w Niej pomocy. Ona zaś pełna dobroci i smutku rzekła do nas:

Widzieliście piekło, do którego idą dusze grzeszników. Aby je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Wówczas wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie. Wojna zbliża się ku końcowi, ale jeżeli ludzie nie przestaną obrażać Boga, to w czasie pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga wojna, gorsza. Kiedy pewnej nocy ujrzycie nieznane światło, wiedzcie, że jest to wielki znak od Boga, iż zbliża się kara. Będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego. Aby temu zapobiec, przybędę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o ustanowienie w pierwsze soboty miesiąca Komunii Św. wynagradzającej. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i nastanie pokój. Jeżeli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Wielu dobrych ludzi zostanie umęczonych. Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć. Różne narody zginą. Na koniec moje Niepokalane Serce zatryumfuje” … cdn.

Opracował: ks. Piotr