4 lipca 2022

XIV NIEDZIELA  ZWYKŁA

03.07.2022 rok

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy

Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

ORĘDZIE MATKI BOŻEJdrugie objawienie

Cova da Iria, 13 czerwca 1917 r.

Wiadomość o widzeniach przez młodych wizjonerów rozeszła się po wiosce. Nikt nie dawał wiary w objawienia. Ich rodzice byli  zaniepokojeni tym wszystkim. Mieszkańcy wsi codziennie docinali, żartowali, drwili i plotkowali z ich rodzin. Ciężko było to wszystko wytrzymać. Nadszedł wreszcie ten upragniony i oczekiwany dzień – 13 czerwca 1917 r. Rodzice dzieci nie przywiązywali żadnej wagi do tego dnia. Starali się odwieść ich od pójścia na umówione spotkanie z Piękną Panią. Na miejsce objawień przybyli też i mieszkańcy Fatimy  (ok 60 osób) z ciekawości, chcieli też okrzyknąć dzieci kłamcami. Łucja, Franciszek i Hiacynta odmawiali różaniec oczekując na Panią, niektórzy ze zgromadzonych dołączyli do nich. Nagle Łucja pobiegła w stronę dębu ze słowami „Teraz Pani nadchodzi” (zjawisko było dostrzegalne tylko dla trojga małych wizjonerów). „Czego chcesz ode mnie?” – spytała Łucja Piękną Panią, a Ona rzekła:

„Przyjdźcie tutaj 13-go dnia następnego miesiąca. Nie zaniedbujcie codziennego odmawiania różańca. Po każdym Chwała Ojcu, dodawajcie zawsze następującą modlitwę <O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj od ognia piekielnego…>”. Potem zwróciła się do Łucji „Pragnę, abyś nauczyła się czytać. Potem powiem wam, czego chcę od was. Hiacyntę i Franciszka zabiorę niedługo. Ty jednak zostaniesz tu przez jakiś czas. Jezus chce posłużyć się tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałabym ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Tym którzy przyjmą to nabożeństwo obiecuję ratunek. Te dusze będą obdarzone szczególna łaską Bożą.

Nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę. Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga”.

Widzenie dzieci trwało ok 15 minut, wielu z obecnych tam ludzi zaczęło teraz wierzyć, że byli świadkiem czegoś  niezwykłego… cdn.

Opracował: ks. Piotr