27 czerwca 2022

XIII NIEDZIELA  ZWYKŁA

26.06.2022 rok

ORĘDZIE MATKI BOŻEJPierwsze objawienie

Cova da  Iria, 13 maja 1917 r.

Była to niedziela 13 maja 1917 r. Dzieci zapędziły owieczki do pięknej doliny Iria. W południe usłyszały dzwony z Fatimy. Zgodnie ze swoim zwyczajem uklęknęły i odmówiły Anioł Pański oraz różaniec. Po wspólnej modlitwie zaczęły się bawić budując domy z kamieni. Niebo było czyste i bezchmurne. Nagle jakiś dziwny  grzmot i błysk zwrócił ich uwagę. Myślały, że idzie burza. Dzieci zaczęły zaganiać owce do domu. Wtedy znowu nad pobliskim dębem zobaczyły błysk, małe światełka  i obłoczki, z których wyłoniła się postać niewiasty w wieku nie więcej niż 17 lat. Tak wspomina to jedno z dzieci: „Ujrzeliśmy na skalnym dębię Panią w białej sukni, promieniującą światłem jaśniejszym od słońca. Ręce miała złożone, a na nich różaniec jakby z pereł. Byliśmy tak blisko, że znajdowaliśmy się w obrębie światła, które Ją otaczało”.

Łagodnym głosem przemówiła do pastuszków:

„Nie bójcie się, nic wam nie zrobię. Przychodzę z nieba. Przyszłam was prosić, abyście w 13 – tym dniu, o tej samej godzinie, przez sześć kolejnych miesięcy, przychodzili tu. W październiku powiem, kim jestem i czego chcę od was. Następnie wrócę jeszcze siódmy raz”.  Po czym zapytała: „Czy chcecie ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia, które On wam ześle jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany i jako prośbę o nawrócenie grzeszników?” Łucja w imieniu wszystkich odrzekła: „Tak chcemy”. Wówczas niewiasta rzekła: „Będziecie musieli wiele cierpieć, ale łaska Boża będzie waszą siłą. Odmawiajcie codziennie różaniec, aby zyskać pokój dla świata i koniec wojny”…cdn.

Opracował: ks. Piotr