23 maja 2022

VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA

22.05.2022 rok

ORĘDZIE Z FATIMY

Pod koniec pierwszej wojny światowej Najświętsza Maria Panna ukazała się w Portugalii i za pośrednictwem trojga pastuszków przekazała światu swoje orędzie. Od tych wydarzeń minęło ponad 100 lat. Minął okres niepewności, wypełniony badaniami i zbieraniem opinii biegłych. Kościół po uzyskaniu przekonywujących argumentów uznał prawdziwość wydarzeń fatimskich – zatriumfowało Niepokalane Serce Maryi. W kolejnych numerach informatora przybliżymy te wydarzenia i orędzie z Fatimy.

Sięgnijmy więc do początku.

W Rok 1915 w Cabeço Łucji dos Santos wraz z Teresa Matias, Maria Rosa Matias, Maria Justino miała pierwsze widzenie Aniołka. Gdy dziewczynki wyprowadziły na górę swe owieczki i odmawiały różaniec tuż ponad drzewami ukazała się wyraźnie jasna biała chmura. Tak wspomina to Łucja "Znajdowaliśmy się wówczas na zboczu góry Cabeço i ujrzeliśmy nagle coś w rodzaju białej chmurki mającej ludzką postać, która zstąpiła z firmamentu i powoli przesuwała się przed nami ponad drzewami lasu, chcąc jakby zwrócić naszą uwagę. Rodziło się we mnie głębokie przeświadczenie, którego nie mam zamiaru taić: uważałam, że jest to Anioł Stróż". Postać ta nic do dzieci nie mówiła. W kolejnych dwóch dniach widzenie się powtórzyło. Potem mimo, że dzieci czekały na pojawienie się dziwnej postaci ona już nie przyszła. Wreszcie zapomniały o niej zupełnie. Tak zeszło do wiosny 1916 roku…cdn.

Opracował: ks. Piotr