25 października 2020

XXX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

25.10.2020 rok

Matka Boża Trzykroć Przedziwna – Ruch Szensztacki

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej jest jedną z inicjatyw Międzynarodowego Ruchu Szensztackiego, który powstał poprzez zawarcie Przymierza Miłości z Matką Trzykroć Przedziwną przez ojca Józefa Kentenicha oraz jego wychowanków. Kierując się głęboka wiarą i duchem modlitwy, był przekonany, że Matka Boża chce z tego miejsca wychowywać ludzi żyjących ewangelią. Odwiedziny rodzin z obrazem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej (forma sanktuarium szensztackiego) rozpoczął Sługa Boży Jan Pozzobon.

W kręgu raz w miesiącu Matka Boża nawiedza domy, w których działa jako wychowawczyni i poprzez które ewangelizuje współczesny świat. Obecność Maryi inspiruje do wspólnej modlitwy, wycisza spory, zachęca do znalezienia czasu dla siebie, rodziny i znajomych. Pomaga w naśladowaniu Matki Bożej w odkrywaniu Boga w codziennym życiu.

Opracował: Adam