12 lipca 2020

XV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

12.07.2020 rok

Rok VIII nr 454

Zaproszenie na pielgrzymkę do Sianowa z Chwaszczyna!

2020 r.

Organizatorzy Pielgrzymki Pieszej z Chwaszczyna do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub w dniach 18 – 19 lipca serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

W sobotę, 18 lipca br. wyruszamy w piętnastą Pieszą Pielgrzymkę do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub. Spotykamy się w kościele w Chwaszczynie na Mszy Świętej o godz. 700, po której nastąpi przerwa organizacyjna i wymarsz.

Trasa naszej pielgrzymki wiedzie: z placu przy kościele w Chwaszczynie ulicami: Oliwską w stronę Kielna, przy stacji benzynowej w Karczemkach w stronę Warzna, potem przez Czeczewo do Kłosowa, dalej przez Trzy Rzeki, Rąb do Pomieczyna (gdzie zatrzymamy się na dłuższy postój). Następnie przez Hejtus, Smolne Błoto, Sianowską Hutę, Kolonię do Sianowa. Towarzyszyć nam będą w drodze: orkiestra dęta, transport dla utrudzonych pielgrzymów, ich bagaży i zaopatrzenie.

W niedzielę 19 lipca, o godz. 1000 wyruszamy spod gimnazjum w Staniszewie do Sianowa. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 1130. Po niej nastąpi wymarsz w kierunku powrotnym, do Chwaszczyna.

Zapisy na pielgrzymkę w niedzielę 12 lipca 2020 r. po każdej Mszy Świętej pod chórem.

lub:

Zapisy na pielgrzymkę telefonicznie na nr parafii w Chwaszczynie: 58 552 80 83

Wtorek 14.07 – w godz. 800 do 900 oraz 1800 do 1830

Środa 15.07 – w godz. 800 do 900 oraz 1600 do 1700

Czwartek 16.07 – w godz. 800 do 900 oraz 1845 do 1930

Piątek 17.07 – w godz. 800 do 900

Zapisać się, też można po Mszy Świętej w sobotę 18 lipca o godz. 700, bądź w przypadku osób dołączających na trasie – podczas pielgrzymki.

Koszt udziału to 15 zł. Obejmuje on: udział orkiestry, ubezpieczenie, materiały pielgrzymkowe (śpiewniczek i chustkę). Należy zaopatrzyć się w prowiant i napoje. Młodzież do lat 18-stu (biorąca samodzielnie udział w pielgrzymce) zobowiązana jest dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.

Organizatorzy: Parafia pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Chwaszczynie, Koła Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie i Tuchomiu, Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie w Chwaszczynie oraz grupy duszpasterskie i działające na terenie parafii.

Autobus - powrót

- sobota 18.07 – po przyjściu do Sianowa Msza Święta ok. godz. 1700 przy ołtarzu polowym;

– zapisy na przejazd – Sianowo – Chwaszczyno będą dokonywane na postoju w Pomieczynie;

Autobus pojedzie z Sianowa po Mszy Świętej o godz. 1800 przez – Kartuzy – Przodkowo – Czeczewo – Tuchom – Chwaszczyno

- niedziela  19.07 – o godz. 830 wyjazd spod plebani na Mszę Świętą odpustową do Sianowa – Autobus pojedzie z Chwaszczyna przez – Tuchom – Czeczewo – Przodkowo – Kartuzy – Sianowo i powrót z Mszy Świętej autokarem lub dołączenie do pielgrzymujących pieszo – zapisy na przejazd Chwaszczyno – Sianowo i Sianowo – Chwaszczyno – po każdej Mszy Świętej w zakrystii od niedzieli 12 lipca do soboty wieczór 18 lipca.

Każdorazowy przejazd (sobota czy niedziela) – koszt 11 zł. Płatność przy wejściu do autokaru.

Drodzy Pielgrzymi!

- Każdy z uczestników pielgrzymki musi sam zaopatrzyć się w jedzenie i picie – nie możemy korzystać z poczęstunku na postojach, ze względu na pandemię i obowiązujące przepisy;

- Każdy z uczestników musi mieć ze sobą maskę i środki dezynfekujące;

- W czasie pielgrzymki musimy trzymać dystans od siebie 2 metrów.

- Warunkiem koniecznym przystąpienia do pielgrzymki jest także przedłożenie organizatorom (najpóźniej przed Mszą Świętą o godz. 700 w sobotę 18 lipca) oświadczenia o braku kontaktu z osobą chorą na COVID-19 i przebywającą w ostatnich 10 dniach zagranicą.