1 czerwca 2020

31.05.2020 rok

Rok VIII nr 448

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy

Módlmy się, aby ci, którzy cierpią odnaleźli swoje drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.

#Lednicawkościele

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że każdego roku w pierwszą sobotę czerwca na Polach Lednickich niedaleko Gniezna odbywa się Spotkanie Młodych Lednica 2000. W tym roku 6 CZERWCA będzie miało miejsce już XXIV. Spotkanie Młodych. Jednak - z uwagi na sytuację i w poczuciu odpowiedzialności - Spotkanie z Pól Lednickich przeniesione jest do naszych domów i naszych świątyń.

Najpierw jednak przypomnijmy sobie CZYM JEST SPOTKANIE MŁODYCH NA POLACH LEDNICKICH.

Spotkanie Młodych na Polach Lednickich ma stanowić przestrzeń osobistego kontaktu z Panem Jezusem i przestrzeń wspólnoty trwającej na kolanach przed objawiającą się Miłością. Istotą spotkań nad Lednicą ma być zawsze wybór Chrystusa. To właśnie w wyborze Chrystusa tkwi istota lednickich spotkań, ich tożsamość, siła i promieniowanie. Wybór Chrystusa to jest to, o co w tym tak naprawdę chodzi. We współczesnym świecie, pełnym dóbr i konsumpcjonizmu na różnych poziomach, skazującym nas na trudności wyboru produktów w ogromnych magazynach i domach towarowych, wybór Chrystusa jako wartości podstawowej i fundamentalnej jawi się jako akt naczelny i podstawowy, który daje orientację i tożsamość, jest siłą i światłem.

Wspólnota Lednicka i w tym roku pragnie być wierna słowom św. Jana Pawła II wypowiedzianym 10 czerwca 2000: Uwierzcie Chrystusowi! Uwierzcie, że On pierwszy Was wybrał, abyście ze swej strony mogli w sposób wolny dokonać wyboru. Nie lękajcie się zawsze wybierać Chrystusa. Niech ten wybór kształtuje Waszą teraźniejszość i Waszą przyszłość. Niech nadaje kształt Waszemu życiu, abyście przynosząc obfite owoce wiary, nadziei i miłości, stawali się coraz bardziej autentycznymi świadkami odkupienia dla przyszłych pokoleń.

Ojcowie dominikanie pragną połączyć się z nami przez Internet i wszystkie możliwe środki społecznego przekazu. Do tegorocznego hasła Cały Twój pragniemy dołączyć hasło #Lednicawdomu, #Lednicawkościele.

Dlaczego Totus tuus – Cały Twój? Otóż hasło to, znane bardziej w łacińskiej wersji było dewizą i mottem życia Karola Wojtyły, a potem pontyfikatu św. Jana Pawła II. Papież Polak, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, kierował w ten sposób swoje myśli do Maryi, oddając się Jej w pełni. My, zgromadzeni duchowo na Polach Lednickich w pierwszą sobotę czerwca, będziemy śledzić te myśli i właśnie przez Bożą Rodzicielkę zawierzać się, za Jej przykładem, Chrystusowi.

Ponadto otrzymamy symbol tegorocznego Spotkania. Tym razem symbolem jest szkaplerz z wizerunkiem Matki Boskiej Lednickiej, który przybędzie do naszego kościoła już przed Spotkaniem.

Zapraszamy Was serdecznie do dużego kościoła w Chwaszczynie w sobotnie popołudnie 6 CZERWCA. Poniżej zamieszczamy szczegółowy plan Spotkania:

16:15 - gromadzimy się w dużym kościele.

16:30 - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17:00 - 17:45 - katecheza Cały Twój przeplatana śpiewami lednickimi.

18:00 - Msza święta parafialna.

19:00 - 20:00 - transmisja z Pól Lednickich.

20:00 - modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

21:00 - zakończenie Apelem Jasnogórskim.

Nie może Was z nami zabraknąć! Bądźmy razem 6 czerwca!

Ks. Łukasz

160 0.095456123352051