21 października 2019

Rok VIII nr 416

Oaza Dzieci Bożych (ODB) – gałąź Ruchu Światło – Życie

Założyciel ks. Franciszek Blachnicki

Oaza Dzieci Bożych  skierowana jest do  dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które chcą poznawać i pogłębiać więź z Panem Jezusem. Celem formacji jest głębsze poznania Pana Jezusa (poprzez Jego słowo), przygotowanie dzieci do prowadzenia chrześcijańskiego życia oraz świadomego i czynnego uczestnictwa w liturgii. Podstawową drogą do osiągnięcia tego celu jest m. in.: udział w cotygodniowym spotkaniu formacyjnym, apostolstwo, budowanie relacji z Bogiem poprzez modlitwę, czytanie Słowa Bożego i pełne uczestnictwo we Mszy Świętej (niedzielnej). Zadania te są wprowadzane stopniowo poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i zabawy. Chcemy aby dziecko przekonało się jak dużo szczęścia i radości daje życie z Jezusem, w oparciu o Ewangelię.

Spotkania prowadzone są raz w tygodniu przez Animatora wraz z księdzem opiekunem. Dzieci uczestniczą również w Rejonowych / Diecezjalnych Dniach Wspólnoty, gdzie spotykają się z rówieśnikami na wspólnej modlitwie, formacji i zabawie. W okresie wakacyjnym organizowane są wyjazdowe rekolekcje dla dzieci z ODB.