|
BIULETYN PARAFIALNY PARAFII PW. ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW |
||
|
II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO |
28.04.2019 rok |
Rok VII nr 391
|
Redakcja: Ks. Piotr Gruba i Młodzież
ROZWAŻANIE O ZMARTWYCHSTANIU
Pan Jezus żyje. Ukazał się wielokrotnie Apostołom, którzy stali się Jego świadkami zarówno w Jerozolimie jak i na całym świecie. Prawda o zmartwychwstaniu trwa cały czas, dzięki świadectwu zarówno Apostołów, którzy rzeczywiście widzieli Zmartwychwstałego, a potem dzięki każdemu, który głosił Chrystusa i przekazywał dziedzictwo wiary następnym pokoleniom. Ta prawda dotarła wszędzie. Dzięki temu możemy i my cieszyć się ze zmartwychwstania Chrystusa.
Ale czy rzeczywiście wierzymy, że On żyje? Jeśli tak, to powinniśmy Go spotykać, rozmawiać, cieszyć się Jego obecnością. Tak właśnie czynili Apostołowie do czasu Wniebowstąpienia. Pan ukazywał się im nagle, rozmawiał z nimi, pouczał, dawał ostatnie wskazówki, a potem odszedł. Odszedł cieleśnie, ale złożył obietnicę, że jest z nami przez wszystkie dni aż do końca świata. Ta obietnica trwa nadal. On rzeczywiście jest z nami. Obdarzył nas przecież swoim Duchem, który jest Trzecią Osobą Boską i który działa w nas i przez nas. Jest również z nami w Najświętszym Sakramencie, który ubogaca nas nieustannie. Jest również z nami poprzez posługę kapłanów i w drugim człowieku.
Ale człowiek przymyka często oczy, żeby nie widzieć, ponieważ tak jest wygodnie. A Pan Jezus wciąż czeka, aby obdarzyć człowieka obfitością darów, które służą do tego, aby znaleźć Pana i podążać za Nim ku wieczności.
Jaka jest moja wiara i postawa wobec zmartwychwstałego Chrystusa, który obdarza mnie życiem wiecznym?
Maria