|
BIULETYN PARAFIALNY PARAFII PW. ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW w CHWASZCZYNIE |
||
|
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA |
26.02.2017 rok |
Rok VI nr 279 |
Redakcja: Ks. Piotr Gruba i Młodzież
Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy
Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.
Posługa Lektoratu
4 marca w naszej wspólnocie parafialnej będziemy uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej z udzieleniem posługi lektoratu. Eucharystii przewodniczyć będzie J.E. Ks. bp Wiesław Szachetka, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej.
Posługa lektoratu zostanie udzielona alumnom roku III. We wspólnocie Ludu Bożego lektorzy pełnią szczególną posługę. Pomagają w głoszeniu wiary, która ma swoje korzenie w Słowie Bożym. Czytają Słowo Boże w zgromadzeniu liturgicznym, wychowują w wierze dzieci i dorosłych oraz przygotowują ich do godnego przyjęcia sakramentów. Głoszą również orędzie zbawienia wszystkim, którzy go jeszcze nie znają. W ten sposób, przy pomocy lektorów ludzie mogą dojść do poznania Boga.
Obrzęd udzielenia lektoratu rozpocznie się poprzez przedstawienie kandydatów do tej posługi. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego wezwie po imieniu alumnów III roku, którzy będą pragnęli przyjąć tę pierwszą z posług w czasie seminaryjnej formacji. Po przedstawieniu kandydatów, Ksiądz Biskup skieruje do nich słowa pouczenia, wyjaśniające znaczenie przyjmowanej posługi. Po pouczeniu Ksiądz Biskup odmówi specjalną modlitwę błogosławieństwa, poprzez którą kandydaci zostaną ustanowieni lektorami. Na zakończenie obrzędu Ksiądz Biskup przekaże nowo ustanowionym lektorom księgę Pisma Świętego. Zadaniem lektorów jest publiczne odczytywanie słów Biblii, które mają rozpalać w wiernych charyzmat Boży.
Lektorzy przekazując innym ludziom Słowo Boże, posłuszni Duchowi Świętemu, sami je przyjmują i pilnują, rozważają, aby z nim znajdowali radość i moc. Lektorzy swoim codziennym życiem mają za zadanie głosić naszego Zbawiciela – Jezusa Chrystusa.
Niech nasza wspólnota parafialna będzie przepełniona szczerą i gorącą modlitwą w intencji wszystkich, którzy odpowiadając na głos wołającego Pana, przygotowują się do służby Bogu i drugiemu człowiekowi.
Opracował: ks. Łukasz