27 maja 2015

24.05.2015 rok

Rok IV nr 187

Weźmijcie Ducha Świętego”

Czy Ty masz Ducha Bożego ?

Czy widzisz więcej, niż oczy potrafią? Czy słyszysz więcej, niż uszy potrafią? Czy kochasz więcej niż serce potrafi? Czy pojmujesz więcej, niż rozum potrafi?

Czy Ty masz jeszcze Ducha Świętego? Na ileś się przygiął do ziemi przez swój strach, oportunizm, zachłanność, wygodnictwo. I widzisz tylko tyle, ile oczy potrafią i słyszysz tylko tyle, ile uszy potrafią. I kochasz tylko tyle, ile serce potrafi. I pojmujesz tylko tyle, ile rozum potrafi”.

Ks. M. Maliński „Góry przenosić”

Duch Święty w moim życiu

Gdy patrzymy na ziemską wędrówkę Jezusa Chrystusa widzimy, że był On pełen Ducha Świętego. Wszystko to, co czynił, czynił w łączności z Ojcem i Duchem Świętym.

Jeśli chcemy naśladować naszego Pana, musimy postawić sobie pytanie, na ile to wszystko , co czynimy jest zgodne z Jego wolą, jak również, czy wszystko, co czynimy, czynimy sami, czy w mocy Ducha Świętego.

Możemy wiele czynić- zarówno dla Pana, dla drugiego człowieka jak i dla siebie samych. Ale jeśli czynimy to bez zaproszenia Ducha Świętego do naszych działań, zawsze będziemy czynić wszystko na własną chwałę. Skutki takiej postawy mogą być różne. Ale w rezultacie zawsze jest tak, że to, co czynimy bez Boga, obróci się przeciwko nam samym i naszym bliźnim.

Dlatego tak ważną sprawą jest nie zapominać, że wszelkie dobre działania w naszym życiu zawdzięczamy Temu, który w nas mieszka, Duchowi Świętemu, który został nam dany i którego jesteśmy świątynią.

Czy korzystam z daru Ducha Świętego w moim życiu?

Czy zdaję sobie sprawę z tego, że moja wartość, wartość moich czynów jest dziełem Ducha Świętego?

Czy modlę się do Ducha Świętego, dziękując mu za dary, którymi mnie obdarzył?

Czy otworzyłem swoje serce na przyjęcie darów Ducha Świętego?

Czy czynię to, czego chce ode mnie Bóg, czy sam wytyczam drogę swoim czynom zamykając się na wolę Pana?

Gdy odpowiem sobie w prawdzie na powyższe pytania, zobaczę, jakie miejsce zajmuje Duch Święty w moim życiu.

Pamiętajmy, że Duch Święty jest Osobą boską , równą Ojcu i Synowi.

Nie zapominajmy o tym, że jesteśmy Jego Świątynią.

Uwielbiajmy Ducha Świętego za Jego dzieła w naszym życiu

Przyjdź Duchu Święty…