31 października 2021

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

31.10.2021

Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2021 r.

1. Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte odprawiane są jak w każdą niedzielę – w dużym kościele – nie będzie Mszy Świętej o godz. 1900. Po Mszy Świętej o godz. 1500 procesja na cmentarzu – początek procesji od zakrystii małego kościoła – i różaniec za zmarłych. Zapraszamy też dzisiaj na wspólną modlitwę za zmarłych o godz. 2100 – spotykamy się przy kaplicy cmentarnej. Przypominamy wiernym, że udział we Mszy Świętej w dzisiejszą Uroczystość jest obowiązkiem każdego katolika i nie zastępuje go nawiedzenie cmentarza.

2. Ofiary na cmentarzu będą zbierane po 2 – dziesiątce różańca przy wyjściach z cmentarza. Ofiary będą przeznaczone na prace związane z nasadzeniem roślinnym wokół dużego kościoła.

3. Przygotowane blankiety na wypominki można zabierać ze stolika pod chórem. Wypominki wrzucamy do przygotowanych kartonów pod chórem.

4. „Wypominki” jednorazowe będziemy odmawiać w dni powszednie od wtorku 2 listopada do 8 listopada po porannej i po wieczornej Mszy Świętej z wyjątkiem środy, kiedy to różaniec odmówimy przed Mszą Świętą o godz. 1730

5. Jutro wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny – dzień modlitw o zbawienie wszystkich zmarłych. Msze Święte w Dzień Zaduszny w dużym kościele o godz. 700, 900, 1030, 1630, 1800.

6. Msze Święte zbiorowe za zmarłych, będą odprawione jutro we wtorek (02.11) w Dzień Zaduszny 02 listopada o godz. 900 i o godz. 1800.

7. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w najbliższą środę (03.11) – nie będzie!

8. Każdy wierzący katolik, który w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzi cmentarz, pomodli się za zmarłych, wyrzeknie się przywiązania do grzechu, przyjmie Komunię Świętą, odmówi dowolną modlitwę w intencjach podanych przez Ojca Świętego i odmówi modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” może jeden raz dziennie zyskać odpust zupełny dla zmarłych.

9. Całe ogłoszenia są zawarte w biuletynie, który wyłożony jest na stojaku pod chórem.

162 0.093662023544312